Europafilter

Niewidzialny problem

Olej trzeba regularnie wymieniać a części maszyn ciągle się psują. Najwyższy czas, aby zmienić to stereotypowe myślenie. Olej może być w 100 % czysty przez bardzo długi okres czasu. Osiągnąć to można dzięki mikrofiltracji. Części maszyn mogą rzadziej się zużywać a ryzyko awarii i przestojów w produkcji można w znacznej mierze ograniczyć. Olej stosowany w przemyśle nie zużywa się. Ulega jedynie zabrudzeniu które bezpośrednio wypływa na utratę jego właściwości.

Duże i małe cząsteczki

Filtry oryginalnie montowane w maszynach i urządzeniach zapewniają ochronę przed dużymi cząsteczkami, które mogą spowodować bezpośrednie uszkodzenie podzespołów. Ale tych największych, groźnych cząsteczek jest niewiele. Większość cząsteczek znajdujących się w oleju ma bardzo niewielkie rozmiary. Badania wykazały, że 70 % całkowitej liczby zanieczyszczeń ma poniżej 1 mikrona.

Małe cząsteczki, duży problem

Wcześniej uważano, iż małe cząsteczki pływające w oleju nie stanowią żadnego zagrożenia. Badania jednak dowiodły, że te mikrozanieczyszczenia wiążą ze sobą inne zanieczyszczenia i przyspieszają utleniani oleju. W następstwie tego, olej traci swoje właściwości smarne, a także prowadzi do tworzenia się żywic i osadów. Tworzą one lepką powierzchnię, która powoduje zacinanie się i blokowanie zaworów oraz ruchomych części mechanicznych.

Nowa precyzja wymaga czystości

Nowoczesne maszyny które umożliwiają oszczędną produkcję na wysokim poziomie prócz wielu zalet mają jednak jedną wadę. Są one bardzo wrażliwe. Wymagają znacznie czystszego oleju i regularnego czyszczenia instalacji, aby uniknąć awarii podczas produkcji.

Proste rozwiązanie

Filtr Europafilter zapewnia głębokie filtrowanie oleju podczas pracy maszyn. Dzięki temu, że przepływ przez filtr zewnętrzny jest bardzo wolny, możliwe jest wyłapanie mikrocząsteczek, które przepływają przez oryginalnie zamontowane filtry. Oczyszczony olej przepływając przez układ hydrauliczny oczyszcza go z osadów i żywic.

Nie wymieniaj oleju – wymień filtr

Stosowanie wkładów filtrujących pozwala nie tylko usunąć zanieczyszczenia stałe oraz wodę ale także efekty utleniania. Dzięki temu, olej zachowuje swoje właściwości smarne i nie wymaga wymiany.

Europafilter – doskonałe czyszczenie

Skoro 70% niebezpiecznych cząsteczek w oleju ma rozmiar mniejszy niż 1 mikron ważne jest, aby wkład filtrujący był w stanie je usunąć. Pomiary wykazały, że Wkłady Europafilter potrafi zatrzymać cząsteczki o rozmiarach nawet 100 nanometrów ( 0,1 mikrona ).

Europafilter – duża pojemność

Wkład filtrujący EF500HY pochłania do 3 kg zanieczyszczeń. Dzięki temu, systemy filtracyjne Europafilter są zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne.

Usuwanie wody

Wkład filtrujący EF500HY potrafi wchłonąć aż 2 litry wody zanim będzie wymagał wymiany.

Ochrona dodatków

Filtracja nie ma wpływu na dodatki znajdujące się w oleju. Dopóki są skuteczne pozostają tak mocno chemicznie związane z olejem że nie da się ich odfiltrować. Dopiero gdy spełnią swoje zadanie, zmienia się ich struktura molekularna i przemieniają się w niebezpieczne zanieczyszczenia wyłapywane przez wkłady filtrujące.